גמלת ניידות

Moriya

גמלת ניידות

גמלת ניידות

המוסד לביטוח לאומי מעניק שורת הטבות להורים במשפחה בה ילד עם מוגבלות בתנועה – בהתאם לזכאות. ההטבות מגוונות וכוללות, בין היתר, הלוואות לצורך רכישת אביזרי ניידות שונים וכן קצבת ניידות חודשית. על הילד להיות תושב ישראל, בן 3 שנים ומעלה.

ועדה רפואית מטעם משרד הבריאות קובעת אחוזי מוגבלות בניידות, על פי רשימת ליקויים מוגדרת (ניתן לצפות כאן ברשימת הליקויים, דרך האתר של ביטוח לאומי). לאחר קביעת הוועדה כי ישנו ליקוי בגפיים תחתונות ומוגבלות בתנועה, ניתן להגיש תביעה לביטוח הלאומי לצורך קבלת הטבה \ הטבות רלוונטיות.

מהן ההטבות האפשריות במסגרת גמלת ניידות?

  • הלוואה לרכישת רכב מותאם – במידה והילד זקוק לכסא גלגלים
  • הלוואה למימון אביזרי ניידות ברכב מותאם
  • לימוד נהיגה (מגיל 17 ומעלה)
  • הלוואה עבור מתקן הרמה לכיסא גלגלים לרכב מותאם
  • קצבת ניידות חודשית (לבעלי רכב ולחסרי רכב)

מומלץ להתעדכן דרך אתר הביטוח הלאומי בתהליך בדיקת הזכאות על ידי הוועדה הרפואית, ובתהליך הגשת התביעה לביטוח הלאומי – במידה ונמצאתם זכאים.

קראתי פה באתר שניתן לקבל גם קצבת ילד נכה, במידה וישנה זכאות; באם בני\בתי מקבלים קצבת ילד נכה, האם נוכל להיות זכאים גם לקצבת ניידות?

 חשוב לדעת, כי במקרים מסוימים ניתן לקבל את שתי ההטבות במקביל, מבלי שאחת מבטלת את השניה. לדוגמא, כאשר לילד נקבעו 80% אחוזי מוגבלות ניידות (לפחות), או כאשר ועדה רפואית קבעה כי הילד זקוק לכסא גלגלים – והוא משתמש בו. עם זאת, לעיתים יש צורך לבחור בין שתי ההטבות.

על מנת שתוכלו לקבל את כל המגיע לכם, מומלץ לפנות לסניף הביטוח הלאומי המטפל – ולקבל ייעוץ מדויק המתאים לכם.

הקו החם של "עלה בשבילכם" פתוח לפנייתכם, ללא עלות.

צרו עמנו קשר - 1-800-201-077

הקו החם של עלה בשבילכם פתוח לפניות ללא עלות

פוסטים קשורים